Závody Nova Cup 2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V polovině září se v Mikulově proběhl závěrečný díl seriálu Nova Cup 2017. Účastníků bylo skoro pět set a ti si volili mezi dvěma tratěmi. Pro vyloženě amatérské týmy či samotné jezdce nebo rodiny byla připravená Nova jízda. Tato jízda byla dlouhá asi 32 kilometrů. Dále zkušeným borcům byla určena poněkud náročnější trasa a to čtyřicetikilometrová trasa Aria Pura. Na své si samozřejmě přišly i děti, ti se mohli utkat v mikulovském amfiteátru pod Turoldem a to v několika okruzích.
Chvilku po poledni se historické náměstí Mikulova naplnilo netrpělivými závodníky a i fanoušky. Před slavnostním zahájení celé akce a odstartování závodu se ve spolupráci s nadací Nova uskutečnilo předání slavnostního a trochu i speciálního cyklovozíku Rover Rega, který byl určen pro handicapovanou osmiletou Patricii. Součástí programu byl také taneček s moravských krojích. Po krásném představení byli postupně zváni závodníci a to na trať pro obě trasy. Jakmile vystřelila slavností pistole, tak se do boje o vítězství vydali všichni závodníci a k hezkému startu jim byl nápomocen zpěvák Jan Maxián.
V tomto závodě se opět sešly maratonské špičky. Hlavní byl Kristian Hynek z týmu Topeak Ergon Racing, dále byl také v čele Filip Adel z týmu Superior MTB Team, Ondřej Fojtík z týmu Force KCK Zlín a Michal Kaněr z týmu Ghost Team. A právě u těchto jezdců, kteří dosahují špiček se očekávalo výborné nasazení a boj o přední příčky v tabulce. Bylo tomu tak u Kristiana Hynka, který se probojoval do cíle s téměř tříminutovým náskokem na Filipa Adela, ten tímhle umístěním potvrdil celkové vítezství Nova Capu. O třetí místo se zasloužil Ondřej Fojtík a to pouze o pár centimetrů než Michal Kaněra, který nakonec skončil až za Fojtíkem.
Vendula Kuntová si stejně jako Adel celkové vítězství mezi ženami pořádně pohlídala, závod v Mikulově vyhrála právě Kuntová a to před svou kolegyní Zuzanou Hruškovou z týmu Ghost. Z bronzu se radovala Petra Fortelná z AutentickBike Třebíč. V Nova Cupu byli úplně nejrychlepší Tereza Valentová z týmu Puskinak.cz a Ondřej Stropnický z týmu Prodoli Racing Team.
Ti nejlepší z dětských kategorií byli oceněni v závěrečném ceremoniálu a to na trase Nova Jízdy a Aria Pury, ale také mnoho dalších z celkových vítězů seriálu Nova Cupu bylo oceněno. Celé slavnostní vyhlášení se účastí mnoha jezdců o dost protáhlo do pozdních odpoledních hodin, ale díky temperamentnímu moderátorovi publikum vydrželo v hojném počtu až do samého konce. Hodnotné ceny si teď vítězové užívají a to například kosmetické dárečky, pivo, víno, kamery, hodinky nebo také sluchátka a mnohé další. A samozřejmě tradiční celou bylo i kolo.
Soutěžní část cyklistických závodů Nova Cup ukončil starosta města Mikulov Rostislav Koštian. Velkou zásluhu na těchto závodech má samozřejmě i hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šumek.