Největší soutěže v jízdě na horských kolech na světě

Jistě jste už každý jeli na horském kole, a když ne na horském tak aspoň na tom obyčejném. Každý jistě ocení ten pocit, když si jede vlastním tempem a cítí jak mu vítr prohrabává vlasy. Jestli se na sportovní soutěže rádi díváte, jistě jste si vše nutné (např. živý stream, záznam, apod.) našli na internetu. Ve skutečnosti také můžete na sport sázet, některé stránky pro Vás mají dokonce i vstupní bonus, například 1xbet promo kód, který by jistě mnozí z Vás uvítali. Každopádně, článek bych tedy chtěl věnovat největším soutěžím v jízdě na horských kolech na světě. Začněme tedy s disciplínami v jízdě na horském kole.

  1. typ – Cross Country (XC) – Tato disciplína patří mezi nejpopulárnější a jde v ní o jízdu z jednoho bodu do druhého za nejrychlejší možný čas. Trasy mohou být různé, od otevřených cest po úzké cestičky.
  2. typ – Enduro – Tento typ je více dobrodružnější než XC. Proč? Dráhy této disciplíny jsou více techničtější – zahrnuje velké dopady a skoky ke zvýšení adrenalinu v těle.
  3. typ – Downhill (DH) – Tento typ je určený pro pokročilé, protože se jede hlavně z kopce po různých obtížných terénech.

Již jsme si zmínili vše podstatné, přestaňme už tedy otálet a pojďme na to.

1) Fair City Enduro

Tato soutěž typu Enduro se odehrává 27. října 2018 v tamním rekreačním areálu Lesser South Inch ve skotském městě Perth. Co je na této události tak speciálního? Kromě toho, že se tam bude závodit (skotská příroda je zajímavá sama o sobě, ale to by bylo delší povídání), tak se mimo jiné můžete i převléct do Halloweenského kostýmu! Také se Vám dostane pohledu na tamní panorama nebo také můžete nahlédnout do města.

2) Crankworx

Tato soutěž se koná každoročně v březnu (tudíž se můžete účastnit až příští rok), ale nabízí Vám široký sortiment jízdních výzev, mimo jiné se zde najdou i soutěže pro děti. Některé akce jsou sice určeny pouze pro profesionály, ale nějaké jsou i pro veřejnost, včetně dětí. Crankworx se koná na různých známých lokacích (Kanada, Nový Zéland, ale i v evropských zemích – Francie, Rakousko), ať už jste tedy kdekoliv tak se můžete do jedné ze zmíněných lokací zajet podívat, případně si zajezdit.

3) Battle On The Beach

Tato soutěž patří mezi jednu z nejunikátnějších (a nejnetradičnějších) akcí v jízdě na horském kole Velké Británie. Terén může zahrnovat např. jízdu v lese nebo po cestě, ale také zahrnuje jízdu na písku. Soutěž se koná  v Llanelli v Jižním Walesu někdy okolo května o víkendu, jestli tedy v té době budete poblíž, neváhejte se přijet podívat.

4) Nova Cup

Mezi poslední soutěž v jízdě na horském kole si zaslouží zmínit i tato česká soutěž, konající se v září. Závody se letos konaly v Mikulově. Letos jste si mohli zajezdit např. přes nově vztyčený Mitas Bridge nebo po schodech. Závodů se mohly účastnit i děti, které se díky sponzorskému daru Apache Bycicles mohly účastnit zdarma.