Startuje Toi Toi Cup

Toi Toi Cup je zpět a s ním celkem jedenáct cyklokrosových závodů, takto tomu bylo i loni kdy se účastnilo celkem asi 317 jezdců. V letošním roce může být šéf české cyklokrosové komice Petr Balogh spokojený s počtem závodníků. První závod odstartoval už ve čtvrteka to ve Slaném, kam opět zamířili i zahraniční jezdci i početné týmy. Programem byly závody s mezinárodní účastí pro Elite muže, ženy, ale i juniory. Už v 9:45 odstartoval nový ročník mladých žákyň Toi Toi Cupu.
V loňském roce záskali pohárové prvenství Tomáš Paprska a jako druhý byl jeho kolega z oddílu Expres CZ Merida Kolín Jan Nesvadba a skvělé třetí místo obdržel Michal Malík
Celkem tři závody z velkého Toi Toi Cupu budou v nadcházející sezoně v kategorii C1, což zaručuje spoustu výhod. V loňském roce to mělo velký úspěch a na jezdce to udělalo jakýsi pozitivní dojem, protože přijeli jezdci až z dvanácti zemí světa. Vyvrcholení sezony Toi Toi Cupu bude na začátku prosince v Kolíně finálovým závodem zároveň i mistrovství republiky mládeže. Mistrovství Evropy bude na začátku listopadu a to v Táboře, bude to takový vrchol sezony v České republice.
Pohár láká závodníky z mnoha zemí například ze Slovenska, Maďarska, Německa, Belgie, Nizozemska, Švýcarska a mnohé další. Opět se zúčastní loňský vítěz Nizozemec David van der Poel a také Thijs van Amerondemn. Radek Šimůnek jako organizátor pozvánek zahraničním jezdcům účast velmi přibližuje. Šimůnek prozatím bude v tomhle pokračovat a novou aktivnější kariéru prozatím vypustí. Má teď sportu jiných aktivit, kterým se chce teď nadále věnovat, jako je například spolukomentování pro Českou televizi. Takže v úplně jiné roli samozřejmě Šimůnek nechyběl.
Celý závod a domácí pohár také oživí účast čtyřiatřicetiletého Martina Bíny, který je mistr světa z roku 2001 a také legenda. Bína se vrací k cyklokrosu po delší době a prozradil, že je to pro něj takový návrat- nenávrat a že chce pokračovat a znovu jezdit milovaný cyklokros, pokud mu to tedy jeho zdraví dovolí. Jeho poslední sezona byla totiž plná zdravotních komplikací, takže se mu moc nedařilo.
Také se můžeme těšit na Biče a jeho kolegu Tomáše Paprsku, i ty odstartovali ve Slaném slavnostní Toi Toi Cup. Velmi zajímavé taky byl souboj mezi ženami ve kterého se účastnila například Karla Štěpánová, Jana Czeczinkarová, Adéla Šafářová nebo také Barbora Průdková.
Jedničkou mezi ženami by mohla být Kateřina Nash, ale to je pouze úvaha, není to 100% jisté tvrzení. Ta má v plánu více závodů v Evropě. Vždycky ji velmi lákalo aby jezdila v domácím prostředí, nejlépe na jihu Čech, ale změnilo se to, má svůj program hlavně v Americe a do Evropy by měla dorazit až v listopadu.
Tím to nekončí a můžeme se těšit na další skvělé výkony a závody plné skvělých jezdců a milovníků cyklokrosu.