Rossignol a jeho nová řada MTB kol 2018

Bylo oznámeno, že jeden z největších producentů lyžařského vybavení hodlá svou nabídku rozšířit a to horskými koly. Zhruba před půl rokem kdy společnost Rossignol Group koupila americkou značku Felt. Šéf Rossignolu prohlásil, že má v plánu nejen zmnohonásobit obnos Feltu, ale také chce představit zcela novou modelovou řadu horských kol a to pod vlastní režií a výrobou a chce tuto řadu představovat pod značkou Rossignol.
Spousta lidí co zná Rossignol pod lyžařským vybavením, může se domnívat, že značka Rossihnol je ve výrobě horských kol naprostým nováčkem. Není tomu tak, v jeho nabídce jsou momentálně velmi zajímavé elektrobiky, kteří mají systém pohonu Yamaha a u modelů celoodpružených využívají split pivot systém a to na zadní odpružení, celý tento komponent spočívá v integraci zadního čepu do osy zadního kola. Tento systém nevyužívá pouze Rossignol, ale také americká značka Trek.
Tato novinka představených kol pro rok 2018 má být neelektrická, ale přitom poměrně široká. Jak uvádí Rossignal, má jít celkem o 11 modelů těchto kol. Pět z nich má být celoodpružených, dva modly pro děti a zbytek mají být hardtaily. Rovněž uvedli, že v rámci nové nabídky modelů budou k dispozici i průměrná kola. Začinající 27,5“ přes 27,5+ až po devětadvacítky. Mělo by být také univerzální pokrytí rozličných kategorií. Rossignal plánuje pokrýt trail, enduro a dokonce i downhill což je velmi pozoruhodné a zajímavé, protože ani Felt momentálně nenabízí kola pro sjezdy.
Patrné je, že první zveřejněné obrázky fully Rossignol ukazují, že by měly být vytvořeny na již už osvědčeném čtyřčepovém zadním odpružená, a jak materiály praví měly by disponovat progresivní geometrií. Konkrétnější hodnoty, ale bohužel moc nevíme. Nabídka Rossignolu by měla i nadále zůstat stejná a to včetně nabídky elektrokol, ale prodávána by měla být pouze v Evropě nikoliv v USA. Rosignol údajně plánuje prodávat prodávat a to se stávajícími obchodními partnery, což bude v praxi znamenat, že se tato kola v nové řadě budo objevovat ve sportovních řetězcích, což není úplně klasický prodejní sféra pro cyklistiku a to zejména kvůli problémovému servisu a dalším službám. Zatím to ale vypadá, že do speciálky kol se tato značka zatím nechystá. Teď je ale otázkou, jaké budou úspěchy či neúspěchy s prodejem této modelové řady . Předpokládá se, že ceny nové řady kol nebudou zrovna nízké jako z hypermarketu. Hardtaily plánuje Rossignol nabízet cca od 20tisíc a ty celoodpružené modely by měly startovat až na neskutečných 70 tisíc korun.