O nás

Jsme tým jezdců, pro které je cyklistika srdcová záležitost!!
Jsme tým 10 náruživých jezdců na horských kolech, kteří jezdí za každého počasí. Jako tým se účastníme cyklistických tours nebo cyklistických závodů jak v České republice, tak ve světě, včetně olympijských her. Jsme tým lidí, kteří jezdí na horských kolech odjakživa a postupně se vyšplhali na špičku nebo mezi první v tabulce. Pro všechny z nás je to srdcová záležitost a pro některé je to i celý život. Být v týmu skvělých jezdců není jen tak a také to není pro každého. Chce to odvahu, motivaci a i vytrvalost.
Na tomto webu, bychom se s vámi chtěli podělit o to, kdo jsme, co děláme a samozřejmě i o naše úspěchy a neúspěchy. Dále bychom Vám rádi představili naše jízdy, jak a kde probíhají.
Naše extrémní sjezdy na kolech
Na první pohled se většina lidí domnívá, že jízda na kole je jednoduchá a například se sjezdovkami a lyžováním nemá nic společného. Asi by nikoho z vás nikdy nenapadlo, že na sjezdovkách, kde je v zimě lyžařská sezóna, budou v létě jezdit cyklisté na horských kolech, ale je tomu tak. Tyto sjezdy se uskutečňují na nejlépe propracovaných horských kolech nebo na kolech pro downhill biking. Tohle je sjezd z velkého kopce dolů, kde jezdci přeskakují nerovnosti či skokánky, přejíždějí přes kameny, kořeny. Je to velmi adrenalinová jízda a my tyto jízdy absolvujeme jen někdy. Tyto sjezdy se většinou konají například na sjezdovce Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou. Na této trati dlouhé přes tisíc metrů čeká několik skokanů, kamenitá cesta s dalšími překážkami. Dále se také konají tyto sjezdy ve skiareálu Klínovec, který je velmi oblíbený, jak pro downhill biking, tak pro závody mistroství ČR, které taky s týmem absolvujeme.
Další sjezdy, které týmově absolvujeme je závod v okolí křivoklátska, na Šumavě a i v okolí Mariánských lázní. Celý závod je podobný XC. V Mostecku se pak odehraje také velké finále, kde zavítá až do Krušných hor.
Doufáme, že vás náš web zaujme a, že třeba i vy budete sjíždět hory a kopce u nás v České republice, nebo jinde ve světě.