Novinky ze světa cyklistiky

Každý určitě už minimálně jednou jel na kole. Cyklistika je zábavná forma pohybu. Pokud jezdíte na kole pouze pro zábavu, nebo aby jste se odreagovali od každodenního stresu, tak to nehraje žádnou roli. Je to zábavná forma uvolnění, ale také samozřejmě máte pohyb, který je pro tělo důležitý. Pak jsou ale profesionální cyklisté, které mají jízdu na kole jako svou práci. Pro někoho zábava a pro někoho výdělečná činnost.

Každý vášnivý cyklista určitě zná Czech Cycling Tour, což je největší cyklistický závod, který se dělí na etapy. Je to závod právě pro profesionální cyklisty. Tento závod se pořídá každoročně již několik let. Jsou to české závody, které se odehrávají na různých místech po čechách. Například v Olomouci, Jeseníkách, Prostějově, v Šumperku a mnoha dalších místech. Co se týče letošních závodů, tak ve čtvrté etapě těchto závodů se stal vítězem rakouský cyklista Riccardo Zoidl. Co se týče našich českých cyklistů, tak nejlépe dopadl Daniel Turek. Za vítězstvím se táhl také cyklista Elkov Author. Celé tyto závody jsou pro každého cyklistu a pro fanoušky velkou událostí. Odstartovala také etapa v Uničově, kde jste opět mohli vidět spoustu elitních cyklistů, kteří pak zavítají do Frýdku-Místku. Již podle některých etap závodů jde poznat, že organizátoři měli letos opravdu hodně práce. Přípravy probíhaly už od minulého roku a to přesně od října. Co se týče těchto akcí a sportovních závodů a turnajů, tak si určitě přijdou na své i sázkaři, kteří si mohou vsadit na oblíbený tým, nebo v tomhle případě na oblíbeného a úspěšného cyklistu. Nebo pokud nejste vášnivý sázkař, tak si můžete zahrát nějaký automat a to přímo online. Buď pomocí mobilní aplikace, který najdete na spoustu jak pro Android, tak i pro iOS. Pokud ale raději volíte nějaký web, tak vyzkoušejte výherní automat a zahrajte si přímo online, kdekoliv a kdykoliv.

Další závod, který určitě dobře znáte je etapový Tour de France. Je považován za nejslavnější etapový cyklistický závod. Tyto závody se konají každý rok skoro celý červenec. Obsahuje celkem 21 etap. Startovním místem je Noirmoutier-en l’Île a končí v Paříži na Champs- Élysées. Závodů se účastní celkem 176 jezdců z 22 týmů, což je neuvěřitelné číslo. Již poprvé tento závod vyhrál cyklista Geraint Thomas, který původně nebyl počítán jako lídr týmu Team Sky. vyhrál velmi náročné horské etapy v Alpách. Většina cyklistů tuhle etapu vůbec nezvládlo. Například v prvních alpských etapách nesplnilo hodně zvodníků časový limit. I před zahájením nového ročníku Tour de France bylo spoustu favoritů na letošní vítězství. Jedním z nich byl určitě Chris Froome, Vincenzo Nibali a dále také Primož Roglič a spoustu dalších. Celý tento závod je opravdu obtížný a je navržen tak, aby ho nezvládl jen tak někdo. Tratě jsou rozvrženy tak aby je zvládli jen ti nejlepší. 8 tratí je rovinatých, 5 kopcovitých a 6 horských etap, které jsou opravdu hodně náročné a vlastně náročnější než ty kopcovité. Etapy jsou i různě dlouhé a tou nejdelší je etapa, která měří 231km, což je neskutečné pro normálního cyklistu, který se jde jen tak project. Úplně první závod Tour de france se konal v roce 1903, kterého se zúčastnilo pouze 6 týmů. Takže můžete dnes vidět jak se od té doby posunul tento závod a proč je tedy považován za nejlepší na světě. V dnešní době je spoustu novinek ze světa cyklistiky. Každý rok vyjde nový model nějakého horského kola, cyklistické vybavení a stále přichází spoustu nových talentů, kteří se právě potom účastní těchto světových závodů a jsou z nich mistři světa v cyklistice. A na tyto špičky potom sází fanoušci a vášnivý sázkaři v našich i zahraničních sázkových kanceláří, které nabízejí to aktuální a nejlepší ze světa sportu.