Etapový Masiv startuje!

Je za námi první čtyřdenní etapový závod Masiv MTB Race 2017. První etapa byla v Křivoklátsku.
Kola a zahalené postavy do péřových bund, takové bylo ráno první etapy závodu horských kol Masiv MBT Race 2017. Po několika prvních kilometrech v Křivoklátských lesích byl v čele tým Mitas Stratos Auto, který je ve složení Jakuba Šilar a Michal Kaněra.
O pár minut nazpět projeli cílovou bránou Pavel Žák a Pavel Skalický a to na louce nad Zdicemi. A o chvilku později je následovali Filip Adel a Matěj Průdek z týmz Superior MTB Team. V kategorii Masters, takže muži nad 40 let, byli nejrychlejší muži a to Michal Palounek a Jiří Pospíšil z týmů Bike and Ski Bakajda a Kologuru. Mezi nejlepší ženy závodu patří samozřejmě Petra Stočesová a Mirka Pavlů z týmu Hejvy’s Intimmate Team. Nechyběla ani kategorie mixů a tu ovládli Milena Cesnaková s Jiřím Reehem z týmu Cyklo Team Weber & High Point. Reprezentující redakci obsadil pár MTBS.cz- Jiří Kala a Jakub Jirků.
Zhruba v polovině etapy zavodů se Duo Mitas- Stratos Auto ocitlo na čele ocitlo osamocené a to až do přehrady Klíčava, kdy utrhli tým Kolovna Team. Ve vedoucí skupině byli původně ještě Adel s Průdkem z týmu Superior MTB Team, které ale bohužel zabrzdily technické problémy s koly a to v brzkém konci závodu.
Michal Kaněra pak celou situaci barvitě popsal, že cesta se zdála ze začátku klidná, nikam se nespěchalo, ale jakmile se prý ocitli ve dvojici a zůstali sami a jeli si své tempo, tak nastal problém.
Šilar doplnil, že to byl opatrný začátek a to prý nikdy nevědí do čeho jsou. S parťákem Michalem prý byla spolupráce skvělá, skvěle se prý doplňovali. Je to etapový závod, takže na začátku na to byli dva a stát se může takřka úplně všechno, ale nakonec vykročili „správnou nohou“ a ze svého výkonu mají velkou radost.
Na třetím místě se ztracenými čtyřmi body jsou Filip Adel s Matějem Průdkem z týmu Superior MTB Team, kteří byli i favority před úplným startem. Postihly je totiž nečekané technické potíže.Ještě čekal závodníky přesun na Šumavu, kde odstartovala další etapa, která měřila 50km a několik metrů. Další etapa Masivu dala nečekaně zabrat všem závodníkům.
Několik dní a etapy jsou za námi a 220km v sedle, pár ošklivých kopců na nejlepších místech českého masivu. Byly čtyři různé etapy Masivu a to včetně jedné speciální, která měla prvky cross country. K vidění byla i zajímavá jména skvělých jezdců, kteří se vrátili zpět na kola a to například Tomáš Vokrouhlík, Filip Adel, velmi překvapil i František Raboň. O celou zábavu se skvěle postaral Gasperotti. K vidění bylo i několik neočekávaných týmů, kteří byli mixovaní a nebo také týmy jen s ženami.