Bikros, downhill a nebo kam na kolo

Někteří z vás si můžou myslet, že cyklistika je jen o tom kolik najedeš kilometrů, ale není tomu tak. Je spousta akcí, sjezdů nebo závodů spojená s cyklistikou například downhill. Tras na downhill je v České republice spousta.
Velmi oblíbený je například Hostivařský bikepark. Nachází se na břehu Hostivařského vodního díla. Zdejší trasy jsou celkem rozmanité. Na své si přijdou jak obyčejní cyklisté, tak i adrenalinový bikeři. Je zde několik tratí, který se skládá jak z velkých skokanů, tak i z menších. Trasy jsou obohaceny příkrými zatáčkami, kamenitými cestami i kořeny. V současné době několik jezdců dokončuje novou dráhu s převýšením necelých 50 metrů. Kdo jste ještě nenavštívil tento bikepark, tak na vás čeká slušná dávka překáže a to může některé z vás navodit k příjemnému pocitu z jízdy.
Další oblíbeným parkem je Bikepark Prokopák. Je skvělým místem pro cyklisty BMX, FourX, Dirt nebo sjezd. Obsahuje dráhy v Dalejském údolí a jsou dobře schované, ale rozhodně stojí za to ho navštívit. Ale Prokopské údolí jako dalo známějším místem. Na své si přijdou jak začátečníci, tak i zkušení freerideři a skokani. S mnoho nabízenými atrakcemi vedou tratě a to až do údolí. Tato lokalita pro ridery je velmi udržovaná a to s oběma dráhami, které jsou poměrně schované a zarostlé zelení. Tento areál nabízí také mnoho pořádaných akcí.
Dalším zajímavým místem je také Krčský les. Krčák nabízí mnoho terénů pro všechny cyklisty. Ok krásných asfaltek až po downhillové terény. Na své si zde přijdou hlavně trailoví jezdci. Rybník Labuť je ideálním startovním místem pro tyto bikery. Ti, kteří jsou už zasvěceni do známých míst na sjezdy možná znají místa jako jsou například Točná, Závist, Šance a nebo také samozřejmě Krčský les.
V prudkém svahu Kozí stezky žijí mufloni. Ti často a rádi sedávají na kopcích okolo a pozorují bikery, jak balancují a hopsají po úzké a nerovné pěšině. Cesta vede po hranách strmých údolí až ke starým opuštěným schodům uprostřed lesa. Nezkušení odjíždějí tou lehčí variantou a hrdinové odjíždějí přímo roklí po rozpadlých schodech s velkými stupni. Následný výjezd je už naštěstí trochu na zpevněné zemi a opět je to krásná jízda po hraně svahu s výhledem na Prahu a po strmé cestě přímo dál a jsme na Hrádku. Hrádek obsahuje podobné strmé sjezdy až ke Kunratickému potoku. Nejdříve skalnatá a prudká cesta a následně s několika ošklivými zatáčkami přes kořeny závěrečná cesta s rostoucími stromy.